Aplikace KOOPILOT – až 40% sleva na pojistném u pojišťovny Kooperativa za bezpečnou jízdu!

Aplikace KOOPILOT – až 40% sleva na pojistném u pojišťovny Kooperativa za bezpečnou jízdu!

Michal Doležel

31. 5. 2023

„Každý, kdo jezdí bezpečně, si zaslouží odměnu“ – sleva na pojistném u pojišťovny Kooperativa!

 

Na silnicích se pohybuje mnoho pirátů a agresorů, kteří svým stylem jízdy ohrožují nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Naštěstí se na silnici setkáváme nejčastěji se spořádanými řidiči, kteří předvídají a  jejich defenzivní a opatrný styl jízdy je základ pro bezpečný a plynulý provoz na pozemních komunikacích. A tito řidiči se nejen podle pojišťovny Kooperativa zaslouží více uznání!

 

O co se jedná?

Jde o novou variantu Autopojištění NAMÍRU, která vás odmění za bezpečnou jízdu. K tomu potřebujete jen mobilní aplikaci KOOPILOT. Aplikace zaznamenává a vyhodnocuje každou jízdu. Podle toho, jak řídíte, vypočítá se z každé jízdy skóre řidiče. Každé 3 měsíce pak ze všech jízd spočítá výsledné skóre a cashback.

Co je skóre řidiče?

Pokaždé, když se do aplikace dostanou data o Vaší jízdě, vyhodnotí Vaše řidičské chování a jízda se Vám v appce zobrazí včetně dosaženého skóre. Kromě něj tam najdete i podskóre za: rychlost, zrychlování, brzdění, zatáčení, mobil, tedy konkrétně (ne)využívání telefonu během jízdy.

Co je cashback?

Jedná se o peníze, které od Kooperativy můžete získat zpět na váš bankovní účet. Cashback přiděluje Kooperativa v závislosti na věku řidiče a typu vozidla. Nejvyšší je až 40 % z celkového ročního pojistného po slevách. Na ten si u Kooperativy mohou sáhnout hlavně mladí klienti.

Jak aplikace funguje a co dalšího umí?

Aplikace má spoustu hlavních a podpůrných funkcí. Mezi ty hlavní patří:

  • Vyhodnocování vašich řidičských schopností. Zpětná vazba na váš styl jízdy Vám určitě přijde vhod! Díky této funkci na konci hodnoceného období vyhodnotí aplikace, jak vysoký bude váš cashback.
  • Přehled o vašem cashbacku. Stačí nahlédnout do aplikace a hned víte, jaký už máte cashback.
  • Tlačítko SOS. Když se dostanete do maléru, stačí na něj klepnout a naše asistenční služba se vám co nejdříve ozve. Zkušený operátor vám se vším poradí.

Ani podpůrné funkce nejsou k zahození:

  • Kniha jízd. Díky ní zjistíte, kam vedly vaše cesty za volantem. Všechna data si pak snadno vyexportujete do emailu.
  • Řidičské tipy. Jednou za čas vám aplikace poradí, jak si můžete vylepšit své skóre. Dejte na nás. Pravděpodobně si z toho odnesete vyšší cashback, zcela určitě pak bezpečnější jízdu.
  • Výzvy. Baví vás výzvy a jejich překonávání? V Kooperativě na to mysleli, a proto jich do aplikace připravili celou řadu. Sbírejte odznaky a chlubte se. Nebuďte skromní!
Mám nainstalováno. A co z toho?

Předně levnější pojistné. Čím bezpečněji řídíte, tím vyšší skóre dostanete. Čím vyšší skóre za své jízdy získáte, tím větší část pojistného Vám Kooperativa vrátí jako tzv. cashback.

Aplikace je příkladný spolujezdec, do řízení Vám mluvit nebude. Za jízdu, která nebude úplně ukázková, Vám vyčiní, až když dojedete do cíle. Extra háklivá je přitom na nebezpečné řízení v rizikových místech (např. v okolí škol a školek) nebo za rizikových podmínek (třeba za deště nebo hustého sněžení). Co přesně je rizikovým místech nebo rizikovými podmínkami, se dočtete v aplikaci v záložce Často kladené otázky.

Případná riskantní jízda je Vaše věc a Kooperativa za ni trestat nikoho nebude. Nehrozí Vám ani zpětné zvýšení pojistného. Naopak Vám přidá pár tipů, jak svou jízdu můžete zlepšit a mít větší pravděpodobnost, že i příště dojedete živí a zdraví.

Co aplikace naopak nedělá?

Aplikace nebude odesílat údaje o každém Vašem pohybu. Až v okamžiku, kdy se podle aplikace Váš mobilní telefon bude pohybovat rychlostí alespoň 20 km/h, usoudí, že jedete pojištěným vozidlem a začne pohyb zaznamenávat. Do té doby nám aplikace nebude o Vašem pohybu posílat žádné údaje.

Nemusíte mít strach, že by Kooperativa Vaše překročení rychlosti hlásila například policii nebo rodičům!

 

Líbí se Vám možnost ušetřit na ročním pojistném až 40% výměnou za to, že bude sledováni aplikací? Využijete této možnosti a zinkasujete cashback?

 

V případě zájmu o konzultaci, příp. sjednání takového pojištění mě prosím kontaktujte ZDE.

 

 

Aplikace KOOPILOT | Kooperativa pojišťovna. Kooperativa pojišťovna [online]. Copyright © [cit. 31.05.2023].
Dostupné z: https://www.koop.cz/pojisteni/pojisteni-vozidel/pojisteni-automobilu/koopilot

Nejnovější články

Další články