Snížení hodnoty vozidla po nehodě?

Snížení hodnoty vozidla po nehodě?

Michal Doležel

16. 6. 2022

Víte o tom, že jako poškození máte často nárok i na úhradu snížení hodnoty vozidla po nehodě?

 

V rámci řešení škod z povinného ručení je již delší dobu možné nárokovat kromě skutečných nákladů na opravu i tzv. snížení ceny vozidla po opravě. Tento nárok byl potvrzen i Ústavním soudem, který konstatoval, že ekonomická hodnota vozidla (či obecně věci) není určována pouze jeho „technickou“ či „funkční“ hodnotou, nýbrž obecně tím, jaký užitek lze svému vlastníku schopno přinést. Takový užitek lze promítnout i v tom, že se poškozený rozhodne v kterémkoliv okamžiku, že vozidlo pronajme nebo prodá.

Praxe však ukazuje, že takový nárok uplatňuje velmi málo poškozených, kteří by na něj mohli mít nárok. Stejně tak se pojistitelé k takovému nároku staví velmi opatrně. Pojďme to změnit!

Jak můžu mým klientům v tomto směru pomoci? Docela jednoduše. Došlo k poškození vozidla do 4 let stáří z povinného ručení viníka? Byla pojistitelem uhrazena pouze ta část týkající se opravy bez zohlednění případného poklesu ceny opravou?

Na trhu existuje více firem, které se specializují za určitou úplatu na takovou pomoc poškozeným. Není úplně vhodné využívat těchto služeb, protože neznáme konečnou cenu této služby nebo úspěšnost takové firmy. Jsme připraveni takové řešení nabídnout i my v rámci OK HOLDINGU. Pro tyto účely byla zřízena speciální emailová adresa, kterou má na starosti úsek likvidace pojistných událostí. Po prostudování případu se vám ozve příslušný specialista a probere další možnosti. Cena takového znaleckého posudku, který je vždy nutný pro určení přesné výše škody se pohybuje obvykle kolem 5tis. Kč, ale přesnou částku se vždy dozvíte v rámci řešení konkrétního požadavku.

Neváhejte se na mě tedy obrátit i s nepříjemnostmi! Rád mým klientům pomůžu.

 

 

Kontaktujte mě prosím ZDE

 

 

Nejnovější články

Další články